Oyunculuk Ajanslarıyla Yurt Dışına Açılma Fırsatı

Oyuncu olmak isteyen herkes eğitimini almadan önce ajans başvururularıdır. Çünkü ajansların görevi kişileri yeteneklerinin olduğu yöne doğru yönlendirmektir. Dizi film oyunculuğu, reklam ve katalog çekimleri için yapımcılar, reklam direktörleri ve moda sektörüne, oyuncu ya da manken bulma hizmeti sunan kuruluşlara cast ajansı denir. Oyunculuk yolunda ilerlerken cast ajansı oyuncu adaylarına ışık tutar ve yol gösterir. Oyuncu adaylarının başvuruları uzman cast direktörler tarafından incelenir. Onaylanması halinde cast direktörleri oyuncuyu eğitimlerin oynayacağı rolün inceliklerine kadar yanındadır. Oyuncu iyi yapımcılar ile çalışarak başarı elme etmesi için doğru cast oyunculuk ajansları ile çalışmalıdır. Bu yüzden oyuncunun da seçeceği cast ajansı önemlidir. Bu zamana kadar sektörde başarı elde etmiş oyuncuların başarılar çalıştığı ajansın referansı niteliğinde olmuştur.Oyuncunun başarısı cast direktörlerinin de sektördeki başarısını temsil eder. Başarılı oyuncu sektörde tutulan oyuncudur.

Başarılı Oyuncuya Sahip Olma Yöntemleri

Hollywood yıldızlarının da dünya yıldızları olmadan önce kullandıkları oyuncu teknikleri olmuştur. Bütün başarılı oyuncuların da yaptığı gibi öncelik doğaçlama olacaktır. Doğaçlama ile rolünü canlandıran oyuncu duygu geçişini sağlamalı. Çalışma ortamına aşina olmak setlerde rahat tavır sergilemenize fayda sağlayacaktır.

Oyuncu rolüne anlam katmalı kendinden bir şeyle eklemeli. Rolünün karakteri ile bütünleşerek oynamalı buda oyuncunun tecrübesine bağlı olur. Çünkü kendi karakteri ile rolünün karakterinden yeni bir karakter ortaya çıkması doğal karakter oluşumuna sebep oluyor. İzleyiciye yeni bir insan gibi tanıtılıyor.

Oyuncu beden dilini düşünceleri ile bağdaştırmalı. Oyuncu, rolü beden dili ile düşünce ile oynadığı zaman yaptığı hareketler reflekse dönüşür ve rolü izleyiciye sevdirir.

Yaratıcı olma ve rolün özelliklerine hakim olarak bu role yakın filmleri çok izlemeli ve çok okumalı. Bu durum oyuncunun rolünü hayatında gerçekten biri varmış gibi davranmasına sebep olur. Sürekli tekrar ve pratik ile oyuncu rolünü izleyiciye daha özgün hissettirir.

 

Oyunculuk eğitimi alırken cast direktörleri tarafından bu alanlara yönlendirilirsiniz. Sizde kendinizde bulduğunuz oyunculuk yeteneğini değerlendirmek istiyorsanız ajansımızın cast ajans başvuru formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.