Online Cast Seçimleri Nasıl Yapılır?

Günümüzde oyuncu olmak birçok insanın hayali haline gelmiştir. İnsanlar hayranı olduğu ünlü oyuncularla bir arada çalışmak, oyunculuk sektörüne girerek onlardan biri olmak için çabalarlar. Bu isteğin altında aynı zamanda yeteneğini gün yüzüne çıkarıp kendini ispatlama çabası da varır. Dizi, film, reklam gibi projelerde, Ünlü yönetmen, yapımcı ve oyuncularla bir araya gelmek zorlu bir yolculuktur. Bu yolculuğun temel adımı olarak cast ajanslarına kayıt yaptırmak gerekir. Ajansa kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra, yeteneğini ve mevcut isteğini göstererek kabul edilme işlemi gerçekleşir. Bu adımların hepsi zamanla ve sabırla olacak şeylerdir. Adım adım bu sıralamayı açıklayarak tartışalım. İlk olarak ajans başvuruları nasıl yapılır?

Neredeyse tüm illerde pek çok farklı cast ajansı bulunmaktadır. Yaşadığınız bölgede ajansın bulunmaması halinde kayıt başvuru işlemini online olarak yapılabilmektedir. Bu ajanslar amatör ve profesyonel olarak ayrılır. Kendinize ve isteklerinize en uygun olan ajansı seçmek kariyeriniz için önemli bir adımdır. Cast ajans başvurusunda uygun ajansı seçtikten sonra ajansın resmi web sitesi üzerinden ilk kayıt işlemi gerçekleştirilir. İlk kayıt esnasında kimlik bilgilerinden ve basit kişisel özelliklerden bahsedilir. İletişim için doğru adreslerin verildiğinden emin olunmalıdır. Sizden belli açılarda fotoğraf istenmektedir. Ajans tarafından dış görünüşünüzün net bir şekilde açıkça ortaya koyulması beklenir. Fotoğraf en yakın zamanda çekilmiş olup boy, kilo, yaş gibi özelliklerin yanlışsız anlaşılması gerekir. Ajansa verilen bilgiler dahilinde, ajans ihtiyacına ve beklentisine göre değerlendirme yapılacaktır. Değerlendirilmenin oluşuz olması durumunda size bilgi en kısa zamanda verilir. Olumlu olmasından sonra ise sizden daha detaylı bilgi için görüşme talep edilir.

Yüz yüze görüşme ve beklentilerin beyan edilmesi halinde ilk fotoğraf çekimlerine başlanır. Doğru fotoğraflar için size kısa bir eğitim veren ajans daha sonra çektiği fotoğrafları yapımcı, yönetmen gibi alanında uzman kişilerle paylaşarak oyuncu adayının sektöre ilk adımı atmasını sağlar. Her şey olması gerektiği gibi ilerlemiştir ve artık bundan sonraki iş özelliklerine uygun bir rol beklemektir. Uygun rolün bulunması sonucunda geri dönüş yapılır ve oyunculuk becerileri için görüşülmeye başlanır.

Kaynak: http://www.castistanbulajans.net/internet-uzerinden-yaptigim-cast-ajans-basvurum-kabul-edilir-mi/


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: