Manken Olmak İsteyenlere Cast Ajansının Sunduğu Fırsat

Oyunculuğun hızlıca değişmesi ve çoğalması yapımcılar ve senaristlerin sektörü aktif tutmasına neden oluyor. Her yeni cast ajans başvuru ile farklı oyuncuları karşımıza çıkararak yapımcılar, izleyicinin de bu alanda dikkatini topluyor. Moda dünyasının hızlı değişiminden manken adayları da kendi paylarına düşeni alıyor. Hızlıca değişen moda ve tarzlar ile sektörün modacıların kreasyonlarına manken adayları da katılıyor. Mankenliklerini ve kamera önündeki rahat tavırlarını sergileyen mankenler bir başka proje içinde iş fırsatı buluyor.

Mankenlik eğitimi ve modanın nabzını tutma ile de mesleğini destekleyen manken adayları sektördeki yerini her zaman dolu tutar. Mankenlik eğitiminde neler vardır sorusunun cevabını sizler için araştırdık:

Öncelik canlı ve pürüzsüz bir tene sahip olmadır.

Sektörü tanıma ve mankenliğin sektöre katkısına hakim olma,

Kamera önünde güler yüzlü olma ve bu enerjiyi karşı tarafa hissettirme,

Yüz ve mimiklerini doğru açıdan kullanarak poz verme,

Podyumda dik ve müziğin temposuna ayak uydurarak yürüme,

Defilelerde kıyafeti doğru taşıyarak durma ve dönüş yapma,

Koreografi çalışmalarında bulunan ekip ile uyum sağlama,

Kulis ya da sahne arkası krizlerinde pratik ve hızlı davranma,

Final ya da açılışların geçişini öğrenme.

Bu bilgilerin eğitimini alarak mankenlik ajansının ve sektörün aranan mankenleri arasına girebilirsiniz.

Cast Ajanslarının Sektöre Katkısı

Başarılı dünya yıldızlarının da öncelik olarak cast ajansları aracılığı ile ekranlarda bulunması oyuncu ya da manken adayları için ilk gidilecek yer haline geliyor.Ajansların yapım ve reklam şirketlerine sundukları hizmet ile tercih edilmeleri beraber çalıştıkları manken ya da oyuncu adaylarının yolunu açıyor. Manken adaylarının buldukları güvenilir Cast ajans başvurusu ile bu yola çıkmış olurlar. Ajans tarafından incelenen ve değerlendirilen manken adayları ajans kadrosundaki yerlerini alırlar. Reklam, tanıtım, katalog çekimi, açılış organizasyonları ve moda dünyasına manken ihtiyacı olduğu durumlarda cast ajanslarının kapısını çalan yapımcılar ve reklam direktörleri sektöre yeni manken adaylarını da seçiyor. Mankenliğe uygun olan adaylar özellikle yüz güzelliğine önem veren firmaların tanıtım organizasyonlarında yer alarak birçok yapımcı ile bir araya geliyor.