Cast Ajanslarında Çocuk Oyuncu Başvuru Süreci

Yediden yetmişe artık her yaşın içinde bulunduğu televizyonlardın da çocuk oyuncuların sayısı her geçen gün artmakta ve çocuk yeteneklerinin kalitesi de bununla birlikte yükselmektedir. Çocuk programları ve yarışmalarının dahi yapıldığı televizyon dünyasında çocuklar dizilerde, filmlerde, reklamlarda hatta modellik dahi yapmaktadırlar. Hatta öyle bir durum oluştu ki büyük ünlü isimlerden daha fazla gündemde olan ve daha fazla projede yer alan çocuk oyuncular olmaya başladı.  Çocuk yarışmalarının sayısının artması ve dizilerde, filmlerde çocuk oyuncuların sayısı artması ve sosyal medyada da oldukça popüler olamaya başlayan çocuk oyuncuları, ailelerin çocuklarında gördükleri yeteneklerini değerlendire bilmeleri adına bir araştırmaya girerler. Her alanda olduğu gibi bu alanda da bütün bu gereksinimi sağlayan cast ajansları yapım şirketlerine genel olarak oyuncu temin eden birim olarak karşımıza çıkmaktadır. On sekiz yaşından küçüklerin başvuruları aile onayı ve izni olmadan mümkün olmadığından ve hem hukuki hem de kişisel gizlilik hakları konusunda bütün hakları saklayan ve koruyan cast ajansları ailelerini çocukları için başvuru yapmakta ve daha başarılı sonuçlar almasında cast ajanslarının rehberliğine girmektedirler.

Çocuk oyunculuğu günün popüler olaylarından bir tanesidir. Dizi ve film isimleri dahi sadece küçük çocuğa odaklı yapılmakta ve bütün senaryo o çocuk oyuncu üzerinde şekillenebilmektedir. Çocuk oyuncuların eğitimleri de diğer yetişkin oyuncuların eğitiminden daha verimli geçebilmekte ve daha kolay sonuçlar almasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca sempatik ve saf iyilik barındıran çocuklar seyirciler tarafından daha çok benimsenip kabullenildiği içinde yapım şirketleri çocuk oyuncu ihtiyacı daha fazla duymaktadır. Bu oyuncu gereksiniminin büyük bir kısmını sağlayan yer yine cast ajanslarıdır. Çocuklar için özel oyunculuk eğitimleri veren cast ajansları bütün çocukların oyuncu olabilmesini sağlamakta ve piyasaya kazandırmaktadır.

Güvenilir ve prestijli bir cast ajansla çalışmak bu noktada çok önemlidir. İhtiyaç duyulan oyuncu profillerini araştıran ve oyuncuların setcartlarını yapım şirketlerinin incelemesi için gönderen ve çalışmalarına önem veren bir cast ajansıyla çalışmak sizin daha başarılı olmanıza ve daha iyi sonuçlar almanıza olanak sağlayacaktır.

Kaynak: http://oyunculukbasvurusu.net/dizilere-oyuncu-secmeleri-nasil-gerceklesir/


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı: